3. Liščata

Ve třídě Liščat navážeme na znalosti a dovednosti z předchozích dvou let. V kolektivu vzájemně se respektujících vrstevníků, v atmosféře radosti a pohody, budeme společně objevovat, zkoumat, vyprávět, zpívat, výtvarně tvořit, tančit, cvičit, učit se hrou. Být spolu nás baví!

19.9.

V minulém týdnu jsme se věnovali tématu odlišnosti. Vyzdvihli jsme důležitost každého jedince, posilovali sebevědomí jednotlivých dětí, kamarádství, přizpůsobení se v kolektivu. Na interaktivní tabuli jsme pracovali s ilustracemi a knižním příběhem Chameleon Leon, v němž je toto téma zásadní. Děti se dozvěděly, že odlišnost může být někdy i výhodou. Chameleona, který otáčením mění svou barvu pomocí papírových talířů a nýtku, jsme si také vyrobili. Zároveň jsme procvičili práci s temperovými barvami a techniku správného nalepování.

Zopakovali jsme barvy, dny v týdnu, roční období, písničku Beraní truc, pohybovou hru Na míčky, vyzkoušeli chůzi na chůdách a obratnost při jízdě na koloběžkách.

V parku si děti u potůčků užívaly posledních teplých dnů při hrátkách s vodou.

12.9.

Minulý týden jsme si zacvičili s padákem, vyskakovali na zavěšený kruh, zahráli si pohybové hry

s pravidly na Lišku a kuřata , Na míčky, Na sochy. Také jsme si společně vyvodili třídní pravidla. Naučili jsme se písničku s klavírem a dětskými orffovými nástroji Beraní truc (Kdo má hlavu jako beran,...). Nakreslili jsme si zážitky z dovolené. Děti se  seznámily s robotickou včelou a učiliy se s ní pohybu

v prostoru podle diktátu učitelky (procvičili jsme příslovce místa vpřed, vzad, vlevo, vpravo)

Procvičili jsme si názvy dnů v týdnu. Sluchové vnímání bylo podpořeno hrou Najdi zvonek (1 dítě zvoní, druhé dítě se zavázanýma očima jde za zvukem.

Pokud byste mohli donést balení papírových kapesníků a toaletního papíru, budeme rádi.

PŘEDŠKOLÁCI V NAŠÍ TŘÍDĚ

Vzhledem k tomu, že máme ve třídě 9 předškoláků, budeme s nimi intenzívně pracovat v rámci přípravu na školu. Prosíme rodiče těchto dětí, zda by jim mohli přinést penál s pastelkami  (proto, aby se děti cítily jako důležití předškoláci).

Předškoláky také můžete přihlásit na nástěnce před třídou Soviček (modré dveře) na kroužek keramiky, angličtiny,  bruslení.

Od října budeme každou středu dopoledne chodit s celou třídou na gymnastiku do Gymnastického centra na Dlabačově.

První vypadlé mléčné zuby

Vzhledem k tomu, že některým našim kamarádům začnou brzy padat první mléčné zoubky, zde máte tip na pamětní minci od Zoubkové víly :=)

5.9.

První tři dny jsou za námi. Přivítali jsme mezi sebe 5 nových kamarádů a přejeme jim, aby se jim u nás líbilo. Všechny  děti se seznámily s novým prostředím třídy, máme vymalováno, také některé kusy nábytku a výzdoba stěn se postupně doladuje tak, abychom se ve třídě společně cítili dobře. Ostatně vše si  můžete prohlédnout třeba v úterý od 17 hodin při třídních schůzkách. Těšíme se na vás!

27.8. 2021  První pozdrav

Vážení rodiče,

vítáme vás ve třídě Liščat.  Velmi nás těší, že se opět budeme společně setkávat!  Čas trávený s dětmi nás baví, vzájemně se obohacujeme na cestě za poznáváním a objevováním okolního světa.

Jsme zvědavé, jak děti po prázdninách vyrostly a vyspěly :-)

Nově příchozím dětem jsme také připraveny být oporou, a to zvláště v průběhu adaptace a počáteční nejistoty.

Pokud byste měli jakýkoliv dotaz, neostýchejte se za námi přijít!

Těšíme se na společné prožitky!  Dáša Faltusová a Laďka Svobodová