Charakteristika

Čtyřtřídní mateřská škola je situována v ojedinělé lokalitě v těsné blízkosti Pohořelce
a na rozhraní historické části Prahy 1 a Prahy 6 – Břevnova. Budova mateřské školy je umístěna v klidné oblasti s poměrně malým dopravním provozem, ale přitom s velmi dobrou dopravní dostupností. Je dvoupatrová, účelově postavená pro potřeby předškolního vzdělávání. Mateřská škola má samostatnou jídelnu, ve které se při stravování třídy střídají. K budově přiléhá rozsáhlá školní zahrada vybavená kvalitními herními prvky k podpoře pohybového rozvoje dětí.

V docházkové vzdálenosti od školy se nacházejí historické objekty celostátního významu: náměstí Pohořelec, Strahovský klášter, Loreta a Černínský palác, nedaleko i Pražský hrad. Krásu a jedinečnost lokality dotváří hodnotné přírodní prostředí, které tvoří rozsáhlé parky na Petříně a Strahově i parkové úpravy pod starobylými hradbami. Krásné kulturní i přírodní okolí mateřské školy je využíváno k poznávacím a tematickým vycházkám.